4/02/2017

C.J. Daugherty "Dziedzictwo"

Znalezione obrazy dla zapytania dziedzictwo c.j. daugherty
   
"Dziedzictwo" to właściwie druga część sagi "Wybrani" (pierwszej niestety nie czytałam), ale jest tak napisana, że można spokojnie się zorientować o co chodzi.  Książka opowiada o 16 Allie, która uczy się w Climmerii czyli szanowanej starej szkole z internatem, przez którą w poprzednim semestrze przeszedł straszny pożar (który spowodował jej brat). Teraz szkoła jest w strasznym stanie, a Allie razem ze swoimi przyjaciółmi pomagają ją remontować. Gdy już trwa rok szkolny dziewczyna zaczyna chodzić do specjalnej Szkoły Nocnej, w której uczy się walczyć i bronić (ponieważ w czasie wakacji musiała uciekać przed ludźmi Nathaniela, czyli mężczyzny, który chce przejąć władze w Climmerii). W szkole zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Allie widzi w lesie mężczyznę w garniturze, a przez okno zagląda Gabe, czyli chłopak, który został wydalony ze szkoły gdy zabił jedną z uczennic. Czy dziewczyna naprawdę to widziała, czy może jest już przewrażliwiona i to tylko wymysł jej wyobraźni?

Książka ta bardzo przypadła mi do gustu, ponieważ czyta się ją bardzo szybko. Jej akcja jest wartka, ale też nieprzewidywalna i nie ma tak oczywistego zakończenia. Wiele się tam dzieje i jest dużo humoru. Jest tam też dużo rozterek miłosnych (ten wątek mi się najmniej podobał, ale wiem, że są fani tego typu rzeczy).

Moją ulubioną bohaterką jest Rachel, czyli najlepsza przyjaciółka. Jest do mnie bardzo podobna, bo tak jak ja uwielbia książki. Dziewczyna jest bardzo spokojna i w tym się różnimy😄

Kolejną bohaterką, którą lubię jest Jo. Szalona i pewna siebie od razu zdobyła moją sympatię. Kiedyś była też wesoła, ale po historii z Gabem, który był jej chłopakiem, nie jest już taka.

Z chłopaków wolę Sylvaina niż Cartera (czyli chłopaka Allie). Nie wiem dlaczego, ale Carter mnie denerwuje.

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do przeczytania tej książki. Serdecznie Was pozdrawiam
                                                                                                                Krysia😃

1 komentarz:

  1. Wg mnie druga część była najlpesza. ALe i tak nie rozumiem idei tej serii XD

    Pozdrawiam
    toreador-nottoread.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń