2/14/2017

Justyna Drzewicka - "Niepowszedni"Znalezione obrazy dla zapytania niepowszedni Bardzo polecam książkę pt. "Niepowszedni". Jest to książka Justyny Drzewickiej, Polki i to duże zaskoczenie, bo coraz rzadziej można znaleźć takie książki polskiego autora. Jest to pierwsza część powieści (z tego co wiem, to są na razie dwie), która opowiada o piątce dzieci, które są nazywane niepowszednimi, z powodu różnego rodzaju mocy, takich jak umiejętność porozumiewania się ze zwierzętami, uleczanie chorych, czy wytrzymywanie pod wodą dwudziestu minut. Niestety nie spotykają się w sprzyjających okolicznościach, a mianowicie zostają porwane przez bezwzględnego łowcę niepowszednich, który zamierza sprzedać ich na nielegalnym targu. Kilka razy planują ucieczkę, ale czy im się to uda? - tego musicie dowiedzieć się sami ( chociaż to pewnie do przewidzenia).


   Główni bohaterowie to:
 Nila - do czasu porwania mieszkała z rodzicami i siostrą, jest żniwiarką, czyli ma moc uleczania chorych. Zawsze rozsądna i pomocna uleczała wszystkich w wiosce. Jest z nią wątek miłosny, ale według mnie to nieciekawa postać.
Alla - siostra Nili, jest bestiarką, czyli umie porozumiewać się ze zwierzętami a one jej słuchają. Jest nieco szalona i za to ją bardzo lubię.
Wodniczka - do czasu porwania mieszkała sama. Nie ma rodziny, bo wszyscy zginęli gdy zawalił się most, ona przeżyła tylko dlatego, że jest wodniczką, czyli umie długo wytrzymywać pod wodą. Zapomniała jak ma na imię, więc jest po prostu Wodniczką. Jest najmłodsza, ale też najmądrzejsza i najsprytniejsza. To moja ulubienica.
Sambor - do czasu porwania mieszkał z rodzicami. Jest unikiem, czyli umie bardzo dobrze walczyć, jest niepokonany. Jest bardzo przystojny i wszystkie dziewczyny do niego wzdychają. Jest z nim wątek miłosny. Co do niego to czasami mnie denerwuje, ale nawet go lubię.
Dalko - został sprzedany łowcy przez swoich rodziców. Jest źrenicznikiem, czyli umie widzieć bardzo daleko, a także w ciemności. Jest na początku trochę mrukliwy, ale bardzo go lubię.

  To już wszyscy główni bohaterowie. Mam nadzieję, że zachęciłam Was do tej lektury. Jest w niej dużo humoru i dobrze się ją czyta.
                                                                                Pozdrawiam, Krysia11 komentarzy:

 1. Może uda mi się kiedyś ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka ta ciekawi mnie od bardzo dawna, jednak zawsze coś stawało nam na przeszkodzie. Jednak naprawdę mam ochotę ją przeczytać :D Dodatkową dumą jest to iż napisała ją polska autorka! Super, że jest dużo humoru, bo takie książki są świetne :D Na razie mam kilka książek które chcę przeczytać,a le na pewno kiedyś po nią sięgnę :)
  Buziaki :*
  pomiedzy-wersami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej książki, ale brzmi bardzo szablonowo i podobnie do "Osobliwego domu pani Paregrine", więc raczej po nią nie sięgnę :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie za bardzo mnie do niej ciągnie, ale kto wie, kto wie

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobrze zapowiadający się książka. Zachęciłaś mnie do przeczytania jej zwłaszcza ,że rzeczywiście rzadko można się spotkać z taką dobrą książką (Jak napisałaś) POLECAM TEN BLOG ciekawe recenzje i pomysły na lekturę

  OdpowiedzUsuń
 6. Ksìążka wydaję się bardzo ciekawa i z pewnością po nią sięgne. Fajna recenzja!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzień dobry,
  cieszę się, że Niepowszedni się spodobali. Pozdrawiam ciepło, Justyna Drzewicka
  PS. "Pożyczę" link do recenzji na FB

  OdpowiedzUsuń